Česky English Deutch
ikona

Veterinární péče

Postaráme se o komplexní veterinární péči v chovech skotu, koní a malých přežvýkavců. Provedeme základní vyšetření malých zvířat a drobnochovů.

ikona

Kultivace mastitid

Mastitida je nejčastější indikací pro použití antimikrobiální léčby. Až 40 % klinických případů mastitid se neléčí antibiotiky, dochází tak k významné úspoře nákladů.

ikona

Úprava paznehtů

Zdravé paznehty krávy jsou základním předpokladem pro naplnění jejího genetického potenciálu v produkci mléka a reprodukci. Provedeme profesionální funkční úpravu paznehtů.

ikona

Poradenství

Cílem našeho poradenství je zdravé stádo krav s maximální užitkovostí a minimální spotřebou léčiv, zejména snižování spotřeby antibiotik. Proškolíme faremní personál.

MVDr. Josef Prášek, Ph.D.

MVDr. Josef Prášek, Ph.D.

Narodil jsem se v rodině farmáře. Letní brigády jsem si jako kluk tedy užíval v dojírně, v traktoru nebo jako zootechnik. Později jsem vystudoval na Fakultě veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Následně jsem obhájil dizertační práci mikrobiologického zaměření.

Od roku 2006 působím jako soukromý veterinární lékař na Havlíčkobrodsku. V roce 2009 jsem navíc začal přednášet a přidal jsem poradenskou činnost. Stále spolupracuji s Veterinární univerzitou, kde také několikrát za semestr přednáším a jsem členem státnicové komise pro Nemoci přežvýkavců. 

Odborné publikace

Rychlý kontakt

kontakt  +420 775 956 986    @ josef.prasek@micromast.cz      FB-Messenger