Česky English Deutch

Úprava paznehtů

Zdravé paznehty krávy jsou základním předpokladem pro naplnění jejího genetického potenciálu v produkci mléka a reprodukci. V podmínkách, kde jsou krávy ustájeny a chodí na tvrdém povrchu, dochází k nedostatečnému a nepravidelnému obrušování rohoviny. Tím dochází k přetížení některých částí chodidla a v důsledku toho k rozvoji kulhání a vzniku různých lézí jako je chodidlový vřed nebo nemoc bílé čáry. V důsledku toho se snižuje žravost a užitkovost, vznikají metabolické poruchy, kráva nemůže zabřeznout a zvyšuje se riziko vzniku mastitidy. Dochází tak k obrovským ekonomickým ztrátám.

Správným způsobem úpravy a jejím správným načasováním je možné udržet končetiny krav v dobré kondici a minimalizovat riziko vzniku lézí na rohovém pouzdře.

Jak vám pomůžeme

  • Nabízíme profesionální provedení funkční úpravy paznehtů včetně ošetření nemocných paznehtů a kulhavých krav. Součástí servisu je statistické vyhodnocení výskytu jednotlivých lézí.
  • Na každé farmě individuálně vyhodnocujeme stav končetin stáda a v rámci poradenského servisu poskytujeme návrhy na možné zlepšení zdravotní kondice končetin.
  • Používáme nejmodernější americkou hydraulickou klec Comfort Chute H series.
  • Kvalitu a způsob naší úpravy a ošetřování paznehtů pravidelně dozoruje přímo přední světový odborník na zdraví končetin a problematiku paznehtů Karl Burgi, se kterým aktivně spolupracujeme.
  • Vyhodnocujeme účinnost dezinfekčních koupelí a poskytujeme konzultace o vhodné volbě dezinfekčního přípravku, způsobu jeho použití a způsobu provedení koupání, včetně návrhů stavební konstrukce koupacích van.

Ukázka funkční úpravy paznehtů

Chcete chov se zdravými paznehty? Spojte se s námi

Přidáno 27. 5. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Rychlý kontakt

kontakt  +420 775 956 986    @ josef.prasek@micromast.cz      FB-Messenger